Últims articles http://www.histocat.cat Avís Legal (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=avis_legal Thu, 19 Jul 2018 12:55:32 +0200 Francesc Roca. Guillem Graell, salaris i nacions (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03046 Wed, 23 May 2018 20:57:33 +0200 Presentació del llibre de Carles Camp, Prou d'enganys, a Sant Feliu de Codines (27 abril 2018) (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03045 Fri, 20 Apr 2018 22:17:26 +0200 Sant Jordi 2018 (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03044 Fri, 20 Apr 2018 22:02:24 +0200 Francesc Roca. Revolució digital i independència (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03043 Tue, 24 Oct 2017 13:22:39 +0200 Carles Camp. Els Borbons: tot un seguit d'impresentables (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03042 Tue, 24 Oct 2017 13:21:31 +0200 Per Nyholm. El triomf de Catalunya, la tragèdia d’Espanya (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03041 Tue, 10 Oct 2017 14:50:06 +0200 Joan Cavaller. La Constitución espanyola, mort vivent (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03040 Fri, 29 Sep 2017 15:06:50 +0200 Gustau Nerín. Catalunya es podria haver independitzat el 1936? (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03039 Fri, 15 Sep 2017 15:20:33 +0200 Joan Cavaller. Catalunya, motor d'evolució històrica (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03038 Thu, 14 Sep 2017 22:02:12 +0200 Marc Pons. Batalla de Ceuta: els catalans derroten els marroquins (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03037 Tue, 12 Sep 2017 14:03:33 +0200 Francesc Roca. Massachusetts-Catalunya (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03036 Tue, 12 Sep 2017 14:01:37 +0200 Jordi Mata. 10 mentides sobre Catalunya (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03035 Fri, 08 Sep 2017 13:30:43 +0200 Onze de setembre 2017. Mostra d'Entitats. (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03034 Tue, 05 Sep 2017 11:59:54 +0200 Sabíes que...1283 “Volem, statuim e ordenam... (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03033 Tue, 05 Sep 2017 11:57:25 +0200