Últims articles http://www.histocat.cat Francesc Roca. Revolució digital i independència (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03043 Tue, 24 Oct 2017 11:22:39 +0200 Carles Camp. Els Borbons: tot un seguit d'impresentables (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03042 Tue, 24 Oct 2017 11:21:31 +0200 Per Nyholm. El triomf de Catalunya, la tragèdia d’Espanya (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03041 Tue, 10 Oct 2017 12:50:06 +0200 Joan Cavaller. La Constitución espanyola, mort vivent (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03040 Fri, 29 Sep 2017 13:06:50 +0200 Gustau Nerín. Catalunya es podria haver independitzat el 1936? (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03039 Fri, 15 Sep 2017 13:20:33 +0200 Joan Cavaller. Catalunya, motor d'evolució històrica (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03038 Thu, 14 Sep 2017 20:02:12 +0200 Marc Pons. Batalla de Ceuta: els catalans derroten els marroquins (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03037 Tue, 12 Sep 2017 12:03:33 +0200 Francesc Roca. Massachusetts-Catalunya (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03036 Tue, 12 Sep 2017 12:01:37 +0200 Jordi Mata. 10 mentides sobre Catalunya (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03035 Fri, 08 Sep 2017 11:30:43 +0200 Onze de setembre 2017. Mostra d'Entitats. (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03034 Tue, 05 Sep 2017 09:59:54 +0200 Sabíes que...1283 “Volem, statuim e ordenam... (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03033 Tue, 05 Sep 2017 09:57:25 +0200 Xavier Aliaga La dama que es fa pregar (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03032 Fri, 28 Jul 2017 08:55:57 +0200 Marc Pons. Des de quan Espanya és Espanya? (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03031 Tue, 25 Jul 2017 09:43:18 +0200 Carles Camp. Barcelona 1543: el primer vaixell de vapor de la història (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03030 Tue, 25 Jul 2017 09:41:19 +0200 Jaume Nolla. Secessió? (0 euros) http://www.histocat.cat?msgOrigen=6&CODART=ART03029 Tue, 18 Jul 2017 09:20:34 +0200